Ar savivaldybės administracijos darbuotojai ne tarnybinių funkcijų vykdymo metu (po darbo, atostogų, poilsio ar švenčių dienomis) gali naudotis mobiliojo operatoriaus teikiama paslauga savo asmeninėms reikmėms?

Ar savivaldybės administracija gali suteikti galimybę darbuotojams savo asmeninius telefonų numerius perkelti į operatoriaus, teikiančiojo mobiliojo ryšio paslaugą, tinklą ir tapti abonentais, kuriems būtų teikiamos ryšio paslaugos pagal administracijos sudarytą sutartį, t. y. naudotis paslaugomis sutartyje nurodytais įkainiais?

Atsakymas

Komisija, atsakydama į Jūsų klausimus, teikia nuomonę, kad naudojimasis mobiliojo operatoriaus paslauga ne darbo metu ar darbuotojų asmeninių numerių perkėlimas į operatoriaus, teikiančiojo mobiliojo ryšio paslaugą, tinklą ir tapti abonentais, kuriems būtų teikiamos ryšio paslaugos pagal savivaldybės administracijos sudarytą sutartį yra galimi, jeigu tai nepadidins savivaldybės išlaidų už judriojo telefono ryšio paslaugų teikimą.

Pabrėžiame, kad darbuotojai jiems suteikta teise turi naudotis sąžiningai, nepiktnaudžiaudami jiems suteiktu pasitikėjimu.

Pabrėžiame, kad jokie teisės aktai nesuteikia VTEK įgaliojimų oficialiai aiškinti įstatymų nuostatų, todėl čia išdėstyta tik VTEK nuomonė, kuri negali būti vertinama kaip oficialus įstatymų aiškinimas.

Jei radote klaidą mūsų puslapyje, būtume dėkingi, jog praneštumėte mums: gintare@vtek.lt